Yengeç Burcu Aşk ve Evlilik

Sevgi dolu, şefkatli, aynı zamanda ihtiraslı Yengeçler, çok duygusal ve aşık oldukları zaman olaylara dikkatle yaklaşan kişilerdir. Kırılmaktan çok korkarlar; bu nedenle partnerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanır, öncelikle ondan emin olmak isterler. İlişkiye bir kez başladı mı, bunun uzun süreli bir beraberlik olmasını isterler. Yengeç hemen harekete geçmez, çünkü karşılık göreceğinden emin olmak ister. Bu nedenle onları pasif aşıklar olarak görebilirsiniz. Evcildirler, özellikle evde yemek yemekten ve televizyon izlemekten hoşlanırlar.

Evinde

Yengeç kadını genellikle klasik ev kadınını oynar. Eşi dışarıdayken çocuklarıyla ilgilenmekten, ev işleriyle uğraşmaktan mutluluk duyar. Yeteneklerini ve yaratıcı gücünü evinde kullanmayı tercih eder. Yengeç erkeği eşinin ihtiyaçlarını karşılamaktan hoşlanır. Hassas, duygularını belli eden eşinin hislerini, düşüncelerini dikkate alan bir yapıya sahiptir.

Evlilik Yaşamı

Nikaha hevesli, evcimen Su grubu elemanı Yengeç burcu çok evcimendir. Düzenli bir ilişki ve aile özlemi çekerler. Aile onlar için dünyanın en önemli kavramıdır, bu kuruma değer verir ve korurlar. Eğer evliliklerinde bir problem varsa inatla bunu çözmeye çalışırlar. Yengeç Su grubu ile çok iyi anlaşır. İkisi de birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktan mutluluk duyarlar. Toprak grubu tutarlılık ve gösterdikleri hassasiyetle Yengeç burcuyla uzun süreli, başarılı beraberlikler oluşturabilir. Ateş grubu ile ihtiraslı bir ikilidirler ama gösterilmeyen hassasiyet aralarında ciddi problem oluşturabilir. Çok sosyaldirler, Yengeç ise çok utangaçtır; bu yönden aralarında bir çatışma söz konusu olabilir. Duyguları ile hareket eden Yengeç burcu için Hava grubu, çok detaycı ve analitiktir.

Sevgi dolu ve şefkatlidirler. İhtiraslarıyla sizi şaşırtabilirler. Sezgileri ve hayal güçleri çok kuvvetlidir. Aynı zamanda dikkatli ve naziktirler, partnerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur, onun için en iyisini yapmaya çalışırlar. İlişkileri bittiği takdirde kırılır, yeni bir ilişkiye başlamakta güçlük çekerler. Yumuşak, şefkatli ve kırılgan kalbini anlayacak bir eş ister. Evliliğinde anlayışa önem veren Yengeç burcu aile kurmak için yaratılmıştır. Onlar için evlilik kutsaldır. Eşine karşı sadık ve her zaman hoşgörülü davranır. Sorunları büyütmek yerine susmayı tercih eder. Var olanla yetinmeyi bilir. Ev işleri ve yemek konularında mükemmeldirler. Önemli günleri asla unutmazlar. Küçük de olsa eşini sevindirecek bir şey yapmak ister. Genelde bir kere evlilik yapar. Evliliklerinde ki sorunları göz ardı ederek katlanmayı tercih eder.

Yengeç burcu çocuklarına karşı da aşırı korumacı, verici tutumlarıyla onların vazgeçilmezidir. Çocuğuna adeta aşık Yengeç burcu, çocuğu için tüm fedakarlıkları yapar. İyi bir aile kurmayı önemsediği için çocuklarına karşı her zaman hoşgörülü ve anlayışıdır. Çocukları yetişkin olduğunda bile onlar için her zaman küçüktür. Bağımlı çocuklar yetiştirmeleri olasıdır.

Evcil hayvanları ve yaşlılarla çocukları çok seven Yengeç insanı, ev içinde aşırı sorumluluk alabilir ve bundan yılmaz. Aynı anda hem çocuklarıyla hem evcil hayvanlarıyla ilgilenebilir. Kayınvalidesini hastaneye götürebilir, annesine yemek yedirebilir. Bu koşuşturma onun yüksek potansiyelini açığa çıkarmasını sağlar. Duygusal olarak desteklenirse, sırtı sıvazlanırsa bu tempodan şikayetçi olmaz. Duygusal destek bulamazsa, hiç kimse ona aferin demezse sızlanmaya ve şikayet etmeye başlar. Şikayetlerine rağmen görevlerini, sorumluluklarını yarıda bırakmaz. O tam bir besleme, bakma, büyütme uzmanıdır. Bir erkekse evine meyve-sebze almadan, çocuklarına sevinecekleri bir şey almadan gitmek istemez. Bir kadınsa her gün farklı bir yemek ve tatlı ile bakımını üstlendiği kişileri mutlu eder.

Yengeç burcunun evliliğinde cinsel yaşamını duygusal dünyasına ve eşine göre şekillendirir. Başkalarına odaklı yaşadığı için eşinin cinsel performansını arttıracak donanıma sahip olmak önceliği olmalıdır.  Eşi ile sarılıp uyuması, eşinin ona karşı sevecen davranışları ve dramatik sözler onun cinsel hayatını olumlu etkiler

Evlilikte Onu Neler Kızdırır?

Yengeç burcu sadakat ve güven duygusunu eşinde görmek ister. O sadıktır. Eşinin ona yaptığı bir sadakatsizliği kabul etmeyecektir. Çocuklarına karşı çok duyarlı olduğu için eşinin çocuklarına karşı yaptığı ilgisiz davranışlar onu kızdırabilir. Kırılgan ve duygusal bir yapıya sahip olduğu için Yengeç burcu ağır ve kaba sözlere karşı kırgınlığı uzun bir zaman sürdürür. Ev hayatında düzenli bir yaşamı önemsediği için eşinin evine karşı sorumsuz davranışlarını olumlu karşılamayacaktır. Evliliğini sonsuza dek sürdürmeyi hayal eden Yengeç burcu kaba, hoşgörüsüz bir ilişki içindeyse evliliğini bitirebilir.

Hangi Burçlarla Doğru Bir Evlilik Kurar?

İki Yengeç bir okyanusa yakışır ama onlar evlenip mutlu bir şekilde evlerine kapanırlar. Balık ve Akrep de Yengeç burcunun mutlu olacağı burçlardır. Uyum dışında tutku arayan Yengeçler, Oğlak, Koç veya Terazi ile yuva kurabilir. Güçlü Aslan da Yengeç burcunun ideal eşi olabilir.