Yengeç Burcu Babalar Nasıl Olur?

Yengeç burcu erkekleri, burcun genel özelliği itibariyle sakin, dış dünyayı fazla sevmeyen, evcimen insanlardır. Duygu yüklü oluşu, onu genellikle iyi insan kategorisine sokar. Merhametli tavrı, hayvanlara olan düşkünlüğüyle tanınan yengeç burçları, zamanlarının çoğunu yalnız kendi hallerinde geçirmeyi ya da ailesiyle birlikte vakit geçirmeyi tercih edecektir. Onlar hiçbir zaman salt gerçekliği saplantılı bir biçimde savunurken bulamazsınız. Düşüncelerini mutlaka içine bir tutam hayallerinden serpiştirecek ve size nezaket tohumları eşliğinde servis edecektir. Bu özelikleriyle karşısındaki şayet kadınsa onu romantizmin doruklarına çıkarmakta pek zorlanmayacaktır. Bu hayalci ruhları para konusunda kendini gerçekliğin serin sularına bırakmak zorunda kalacaktır. Çünkü yengeç burcu erkeği, hayattaki güzel şeylere düşkündür. Bu burçlar bunlar için ise para gerektiğini bilir. Bu amaç uğruna parasını tutumlu bir şekilde biriktirmeyi ihmal etmeyecektir.

Babalık konusunda ise yengeç burçlarının hepsi istisnasız çok başarılıdır. Bir benzetme yapacak olursak yengeç burçlarının hepsi yürekten annedir. Erkek yengeçler bile. Kadınları kendine aşık etmek için fazla uğraşmasına gerek kalmayan romantik, nazik, ilgili, sempatik, anlayışlı yengeç burcu erkeği, babalıkta da bu başarısını sürdürerek çocuklarının da içten içe kendisine bir aşk beslemesini sağlayacaktır.

Çocuklarına karşı sahip olduğu sonsuz sabrı, onu çocukların parmağına batan çataldan, ayağını çarptığı kanepeye kadar yakından ilgilenmeye itecektir. Onların kılına zarara gelmesi bile onu derin acılara sürükleyecek, merhametli yüreğinde bir kopukluk oluşmasına neden olacaktır. Yengeç burcu babalar oğullarıyla gurur duyacak, kızlarını ise koruma içgüdüsüyle yanıp tutuşacaktır. Çocuklar küçükken yengeç burcu erkekleri aklınıza gelebilecek en yüce, en mükemmel, en düşünceli baba olurlar.

Çocukların kendisine bağlılığından sonsuz bir tatmin duyar. Ancak yavaş yavaş çocuklar büyüyüp özgür hareket etmek isteyince bir anda huysuz, aksi yengeç ortaya çıkıverir. Onların dış dünyaya doğru yol alacak olması fikri onu endişelendirir. Ancak buna da zamanla alışacak ve babalıktaki başarısını sürdürecektir.

Evinde ailesiyle birlikte olmak onun için mutlulukların en büyüğüdür. Çocuğuyla olan ilişkisini her şeyden çok önemser. Öncelikle çevresiyle barışık ve yuvasına oldukça düşkün bir babadır. Aile birliğinin devamı için, elinden gelen her şeyi yapar. Çocuklarına inanılmaz derecede bağlı ve üstlerine titreyen bir babadır.

Yönetici burcu olan Ay nedeniyle aşırı hassas ve duygusaldır. Size yaşamınızda bir yön çizmeniz için, içinizdeki bilinç duygunuzu geliştirmeniz adına baskıda bulunarak destek olmaya çalışır. Onun en önemli özelliği duygularıdır. Onu ne kadar çok sevdiğinizi duymak, bilmek ve hissetmek isteyecektir.

O da aynı şekilde size olan sevgisinden sık sık söz ederek öneminizi her zaman vurgulayacaktır. Yaşamın her ayrıntısını hissetmeniz için destekleyecek, yaşadığınız evde size ait özel bir köşe hazırlamak için didinecek, sizi aşırı şekilde sahiplenerek koruyacak ve kollayacaktır.

Onun istediği gelecekte rahat etmeniz için duygusal dünyanızı güçlü kılacak sevgiyi sunmak ve yuvanızda huzur içinde mutlu olmanızı görmektir. Size iyi bir yuvanın tüyolarını gayet iyi öğretebilir. Samimi ve iyi niyetlidir. Sizin çektiğiniz acıları aynen yüreğinde hisseder.

Babanızın çekingen biri olduğunu sakın düşünmeyin. Çünkü o görüntünün altında muhteşem güçlü bir adam yatar. Her zorluğun üstesinden mutlaka gelir. Babanıza bir sorun. Eminiz ki, siz bebekken nefes alış verişlerinizi dinlemek için yatağınızın kenarında kim bilir kaç gece sabahlamıştır. İşte böylesine duyarlı ve böylesine düşkün bir babadır.