Yengeç Burcu Gıcık Yönleri?

Çok zor beğenirler. Acıya aşırı meyilli olurlar, aşırı sabırlı olmaları insanları çıldırtacak kadardır. Alışkanlıklarına gereğinden fazla bağlıdır. Alışık olduğu şeyleri sevmese bile yıllarca hatta ölene kadar devam ettirme kapasitesine sahiptir.

Kendini akıllı sanan, saftriğin biridir. Her şeye kolayca inanır. Gidenin ardından asırlarca yas tutar bu. Bir de bir gün her şeyin iyi olacağına ilişkin paranoyası yok mudur. Gel de çıldırma. Onu dış görünüşünden daha çok ilgilendiren bir şey yoktur bu dünyada. Birkaç iltifatta yelkenleri suya indiriverir hemen.

Bencilin tekidir. Her şeyin en iyisini, en doğrusunu kendisinin bildiğini sanır. Sanki bu dünyaya yüce bir görev için gelmiş gibi davranır. Koç kadar ana kuzusudur bu. Bir de hayat boyu ardında yaslanacağı bir duvar olsun ister. Bir gün melek, bir gün şeytandır. Yani bir türlü çözemezsiniz onu.

Sürekli gelgitlerde yaşar. Tehlikelidir. İnsanı kolayca avucunun içine alır. Eğer nefretini kazanmışsanız dikkat. Böyle durumlarda öfkesi henüz tazeyken pek çevresinde durmayın. Çünkü o zaman yapmayacağı şey yoktur. İlişkilerinde zordur. Birini severse onu sanki malı gibi sahiplenir, ama gözü de sürekli dışarıdadır. Bu uyuzla dostluk neyse de, aşk asla. Çünkü kaprisleriyle sizi hayatınızdan bezdirir. 

Yengeçler sempatik ve başkalarının problemleriyle ilgilenir görünmeye çalışan, son derece yapmacık tiplerdir. Ama siz bu sahte şirinlik numaralarını yemeyin. Tembeldir, bi iş yapıcam diye aklı çıkar. Saftır da biraz. Sahtedir ve kolay kandırılır, yani salak. Bu arada akıl hastanelerindekilerin yüzde 90'ının yengeç burcu olduğu söyleniyor, haberiniz ola!

Tezcanlıyım, duygusalım, 

Dokunsalar akar yaşım, 

Annem, babam, cocuklarım, 

Ben onlarsız ne yaparım...